טיפים לבחירת סורגים לבית

במאמר שלפניכם נספק מספר טיפים מקצועיים אשר יסייעו ללקוחות רבים לבחור סורגים לבית. המאמר יעסוק הן בסורגי החלונות, הן בסורגי המעקות, הן בסורגי הדלתות והן בסורגי המרפסות. הטיפים שיינתנו במאמר זה נוגעים בחלקם לבטיחות הנדרשת במעקה וחלקם לפאנים עיצוביים נטו. קריאת מאמר זה תבטיח לכם בקיאות בכל נושא בחירת הסורגים, לרבות בנושאים עיצוביים הקשורים לעבודתם של מעצבי פנים ביתיים.

סורגים לחלונות

מומלץ לבחור בסורגים עם מסגרת מרותכת לקיר, ולא בסורגים המחוברים ישירות לחלון. סורגים אלו ניתנים להתקנה עצמית אך קל מאד לפרוץ ולעקור אותם ולכן הם פחות מומלצים. באשר לסורגים  לחלונות – ניתן למצוא אותם בכל מיני עיצובים: סורגים מקבילים לקיר, סורגי בטן עם חלק עבה בתחתית החלון, סורגי שפיץ, סורגים שבקצה שלהם יש צורה של עלה תילתן או ריבוע חלול, ועוד. מומלץ להתקין סורגים מתקפלים הסוגרים מרפסת שמש במידה והדירה שלכם בקומה הגבוהה, וסורגי חלון אם הדירה נמצאת בקומות 1-3 או בקרקע. התקנת סורגים בדרך זו היא מתכון בטוח למניעת פריצה או לכל הפחות צמצום הנזקים שלה.

סורגים למרפסות

כפי שצויין קודם לכן, כאשר הדירה שלכם נמצאת בקומה גבוהה ומכילה מרפסת שמש, חשוב להציב סורגים מתקפלים בקצה שלה למניעה פריצה. הדבר תקף לכל מי שיש לו מרפסת שמש, כולל כזו שמתחברת לגינה האחורית בקומת הקרקע. יצירת הפרדה בין החוץ לפנים הבית נדרשת מטעמי בטחון, וחברות הביטוח אף מתנות התקנת סורגים במרפסות כאלו, בנוסף להזמנת התקנת מערכת גילוי פריצה, על מנת שהן יוכלו לבטח את הדירה שלכם.

סורגים לדלתות

מוצר שכמעט אינו נראה בשטח, אולם ישנם כל מיני מצבי קצה - כמו בקתות ודירות קטנות שהדלת שלהם אינה מכילה מנעול פלדלת, ולעתים היא בכלל דלת מעץ ללא נעילה ברמה זו, ובמקרים כאלו מומלץ לעטוף את הדלת בסורגים. להציב בקדמתה, בחלק החיצוני סורגים שנעים על ציר ומסתובבים כמו הדלת ובמקביל לה. סורגים כאלו ננעלים בדרך כלל על ידי מנעול כשהם מלפני הדלת הנעולה שלכם. הדבר מומלץ במיוחד עבור לקוחות שיכולים לנעול רק על מנעול אחד את הדלת שלהם בשל שחיקתה עד להחלפת הצילינדר.

סורגים למדרגות

לביקור בסורגית הקליקו ולביקור במומלץ לבחור בסורגים אשר רמת העיצוב שלהם וסוגה זהות לרמת וסוג העיצוב בבית: מודרני, עתיק ועוד. בדרך כלל מעקות עץ ישתייכו יותר לעיצוב העתיק ומעקות מתכת – לעיצוב המודרני, להוציא מעקות סורגי ברזל בעבודת נפחות מתקדמת המכילה פריטים אומנותיים מן העבר: מעקה שפיצי, מעקה שתוכנת בתכנה של שרטטים בצורה אותנטית, ועוד. בסורגי המדרגות חשוב לדעת מספר כללי אצבע מטעם משרדי העבודה והתמ"ת: גובהם צריך להתנשא ל 1.05 מטר מכל מדרגה, וחל איסור להתקין סורגים אלו עם מרווח גדול מ 10 ס"מ מכל מדרך של מדרגה, לכניסה לאתר

.