שם:
טל':
אימייל:
אזור:
 

 מעקות פנים

לפרטים נוספים
mb1092
דגם: mb1092
mb1092
לפרטים נוספים>>
  
לפרטים נוספים
mb1082
דגם: mb1082
mb1082
לפרטים נוספים>>
  
לפרטים נוספים
mb1002
דגם: mb1002
mb1002
לפרטים נוספים>>
לפרטים נוספים
mb1062
דגם: mb1062
mb1062
לפרטים נוספים>>
  
לפרטים נוספים
mb1102
דגם: mb1102
mb1102
לפרטים נוספים>>
  
לפרטים נוספים
mb1162
דגם: mb1162
mb1162
לפרטים נוספים>>
לפרטים נוספים
mb1072
דגם: mb1072
mb1072
לפרטים נוספים>>
  
לפרטים נוספים
mb1152
דגם: mb1152
mb1152
לפרטים נוספים>>
  
לפרטים נוספים
mb1112
דגם: mb1112
mb1112
לפרטים נוספים>>
<<   < | 1 | 2 | >  >>      סה"כ דפים: 2

מעקות פנים – יפים וטובים

כשעמדו בני משפת בית ישראל לפני סיום השיפוץ של ביתם עוד התלבטו מה לעשות עם כל הנושא של מעקות פנים בבית. הם אמנם ידעו פחות או יותר על האפשרויות שלהם בכל הנוגע לעיצוב מעקות פנים ולמחירם, אבל הם לא ידעו מה להחליט לגבי התקנות הבטיחותיות והם גם לא ידעו איזה סוג של מעקות פנים לבחור כך שהם יהיו האידיאליים ביותר עבור ביתם לא מבחינת היופי אלא מבחינת העמידות. לשם כך, הם פנו לקבלן המתמחה בשדרוג חדרי מדרגות בבניינים ובבניית ושדרוג ושיפוץ מדרגות ומעקות בבתים פרטיים.

כאשר מדובר בבניית מעקות פנים, ההתלבטויות הן לא כל כך קשות כמו במקרה של בניית מעקות חוץ, מעקות למרפסות או מעקות בטיחות. בסך הכל, מעקות פנים צריכים לעמוד בתקנות בטיחות מאוד מפורטות ובכל הנוגע לעיצוב ולחומר הגלם שממנו עשויים מעקות פנים, זה כבר נתון להחלטת בעלי הבית המשפצים. מעקות פנים מותקנים לרוב בבתים פרטיים בעלי יותר מקומה אחת או בדירות שיש להן עלייה לגג הבניין.

מטרתן העיקרית של מעקות הפנים היא לשמור על בטיחות הדיירים העולים ויורדים במדרגות הבית או מתרוצצים בקומה השנייה של הבית, למנוע נפילות או החלקות ולתת אפשרות אחיזה ושמירה על שיווי המשקל בעת העלייה והירידה במדרגות. כמובן, למעקות פנים יש גם אפקט עיצובי על הבית, בעלי הבית יכולים להביע את טעמם האישי בכל הנוגע לאסתטיקה וליופי ולעיצוב פנים באמצעות מעקות פנים שהוזמנו בהזמנה מיוחדת או באמצעות שילוב של מעקות פנים סטנדרטיים שנמכרים בחנויות עיצוב הבית.

מעקות פנים יכולים להיות עשויים מכל חומר שקיים בשוק ההיצע בתחום עיצוב מעקות, בין אם זה עץ או מתכת, זכוכית או פלסטיק, אבן או כל חומר אחר. העיצובים הם שונים ורבים – החל מקווים חלקים ופסים ישרים, העיצוב הקלאסי, ודרך עיצוב מפותל של פרחים, גלי ים, גבעולים פורחים, נחשים, ברבורים ואחרים ועד לצורות גיאומטריות כמו משולשים, עיטורי מגן דוד (עיצוב מקובל מאוד בבתי כנסת), עיטורי צלבים או סהרים (מקובל בבתי תפילה נוצריים ומוסלמיים), ריבועים, עיגולים ועיטורים מודרניים אחרים המשלבים כמה גורמים ביחד – כמו למשל שילוב של עץ עם מתכת, שילוב של עץ עם זכוכית או של מתכת עם זכוכית, ישנו אפילו שילוב של מנורות בתוך המעקה כדי להעניק תאורה לגרם המדרגות בלילה.

יש לשים לב לכמה דברים כאשר מחליטים על סגנון מעקות הפנים בביתכם.
מומלץ שלא להתקין מעקות זכוכית בגרם מדרגות ספיראלה, לא מדובר במגבלה בטיחותית אלא בתחושה של חוסר יציבות הנובעת מלכתחילה ממדרגות הספיראלה שיש למתן אותה בידיעה שניתן לסמוך על מעקה המדרגות.

כאשר תחליטו מה הוא פחות או יותר הסגנון המועדף עליכם, בחרו מעצב מעקות פנים מנוסה עם המלצות של גורמים שאין להם אינטרס בנוגע לבונה המעקות שאיתו תבחרו לעבוד, חשוב שתרגישו שאתם יכולים לסמוך עליו.